Wtorek, 23 Października 2018, imieniny: Teodora, Seweryna złóż życzenia » Serwis informacyjny gazetaolsztynska.pl Portal Warmii i Mazur WM.PL
WM.pl » Zwierzęta » Po pijaku zabił szczeniaka drewnianą sztachetą
2011-03-14

Po pijaku zabił szczeniaka drewnianą sztachetą

Fala okrucieństwa. Pijany 60 -latek z Dobrego Miasta pobił na śmierć kilkumiesięcznego szczeniaka. Natomiast 58-latek z Lidzbarka Warmińskiego zabił psa, potem włożył do worka i wyrzucił do rzeki. Tłumaczył się tym, że pies ugryzł 2-letnie dziecko.

Fot. KWP Olsztyn

Okrutne sceny wydarzyły się w niedzielę tuż przed godziną 16 w Dobrym Mieście. Zaniepokojona mieszkanka powiadomiła policję, że widziała jak 60-letni Edward S. bije swojego psa drewnianą deską. Przybyli na miejsce policjanci zobaczyli w szopie mężczyznę z drewnianą sztachetą, który stał nad martwym psem. Zwłoki psa leżały w śmieciach, plastikowych kubeczkach i butelkach.

60-letni właściciel psa został zatrzymany. Edward S. nie był w stanie się wytłumaczyć. Był pijany, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Z kolei w piątek anonimowa osoba zawiadomiła policję, że w jednej z podlidzbarskich wsi gospodarz uśmiercił swojego psa. Pod wskazany adres pojechali policjanci. 58-letni właściciel psa przyznał się, że zabił psa. Tłumaczył się tym, że dwa dni wcześniej pies ugryzł dwuletnie dziecko. Poza tym pies miał już wcześniej zachowywać się agresywnie. Właściciel postanowił zabić psa, później włożyć jego zwłoki do worka i wrzucić do rzeki. Policjanci sprawdzają wszystkie okoliczności tego wydarzenia.

Ustawa o Ochronie Zwierząt za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

KWP oprac. mor

Dodaj komentarz

zgłoś nadużycie Jonalyn, Utworzony: 2016-06-22 14:55:50

This ineroducts a pleasingly rational point of view. http://rrzfrlvlt.com aiofholupu [link=http://ckgrlrzcdgg.com]ckgrlrzcdgg[/link]

zgłoś nadużycie Janae, Utworzony: 2016-06-22 09:53:59

Thniikng like that shows an expert's touch

zgłoś nadużycie Christiana, Utworzony: 2016-06-21 10:01:00

I really wish there were more arletcis like this on the web.

Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
oceń artykuł:
( 4.43 )      dobry