Poniedziałek, 26 Czerwca 2017, imieniny: Jana, Pawła złóż życzenia » Serwis informacyjny gazetaolsztynska.pl Portal Warmii i Mazur WM.PL
WM.pl » Zwierzęta » Nie bójmy się adoptować zwierząt!
2011-03-07

Nie bójmy się adoptować zwierząt!

Jedna z czytelniczek nadesłała do redakcji list, w którym przedstawia problem związany z adopcją zwierząt. Pani Monika przekonuje, że warto jest przygarnąć i otoczyć opieką bezdomne zwierzę.

Fot. Archiwum

Witam.

Piszę do Państwa redakcji, ponieważ boli mnie problem związany z adopcją zwierząt. Dlaczego ludzie boją się, lub po prostu nie chcą adoptować kotów i psów?
Moim zdaniem wiąże się to z kilkoma czynnikami, między innymi: Co będzie jak zwierze zachoruje, co zrobimy z nim kiedy będziemy chcieli gdzieś wyjechać, jakie warunki możemy mu zapewnić?

Chciałabym krótko opowiedzieć swoją historię związaną z adopcją, wtedy 3-miesięcznego kociaka. Któregoś pięknego dnia poszłam do schroniska z chęcią zaadoptowania małego kotka. Pani która pracowała w schronisku pokazała mi dwie śliczne "czarnulki". Dyrektor powiedział mi jednak, abym zastanowiła się, czy na pewno chcę adoptować kociaka i prosił abym wróciła jutro, jeśli się na to zdecyduję. Pamiętam, że nie mogłam spać przez całą noc.

Oczywiście następnego dnia wróciłam do schroniska i wtedy weterynarz zaprowadził mnie do gabinetu w którym było mnóstwo kociaków. W pierwszej chwili chciałam adoptować je wszystkie, ale siadłam na podłodze, postanowiłam poczekać i zobaczyć co się wydarzy dalej. Nie czekałam długo, na kolana wskoczyła mi kotka, która jest z nami do dziś.

Daje nam wiele radości, czasami smutków ale kochamy ją nad życie. Kiedy zabierałam ją ze schroniska była chora i pomimo tego, że nadal choruje dość często, nie oddałabym jej nikomu, za żadne skarby. Teraz planuję wziąć jeszcze jednego kociaka aby nasza Puska miała towarzystwo.
Monika, adopcyjna kocia mama.

Dodaj komentarz

Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
oceń artykuł:
( 5 )      znakomity :)