Poniedziałek, 26 Czerwca 2017, imieniny: Jana, Pawła złóż życzenia » Serwis informacyjny gazetaolsztynska.pl Portal Warmii i Mazur WM.PL
WM.pl » Zwierzęta » Kilkumetrowe węże w pociągu w Iławie!
2011-03-14

Kilkumetrowe węże w pociągu w Iławie!

Niecodzienne zwierzęta znajdują policjanci na Warmii i Mazurach. Był krokodyl w lesie koło Rychnowa, teraz w pociągu w Iławie znaleziono... dwa węże.

Fot. Zbigniew Woźniak

Kolejna ciekawostka na Warmii i Mazurach. Dwa węże znaleźli w poniedziałek wieczorem pracownicy obsługi pociągu relacji Gdynia–Zakopane w przedziale, w którym jechali i w którym przewożone były paczki kurierskie. 3,5-metrowy gad rozerwał paczkę i wydostał się na zewnątrz. Wewnątrz niej znajdował się również mniejszy wąż.
— Większy to pyton siatkowany, mniejszy pyton królewski — mówi Krzysztof Majcher, herpetolog. — To samice. Większy pyton, z pewnością mógł być niebezpieczny, może nie dla dorosłych, ale na pewno dla dzieci. Wąż czując się zagrożony mógł zacząć kąsać.

KWP Olsztyn


Oba węże zostały schwytane przez pracownika schroniska dla zwierząt w Iławie i policyjnym radiowozem przewieziono je do Barczewa. Tu przekazane zostały członkowi Towarzystwa Zoologicznego Sekcji Herpetologicznej w Olsztynie. Zaopiekował się nimi herpetolog Krzysztof Majcher.- Adresatem paczki jest mieszkaniec Nowego Sącza. Obecnie policjanci ustalają nadawcę oraz stan prawny węży na terenie Polski - informują policjanci.

mn


Przypomnijmy, że pod koniec lutego martwego krokodyla znaleziono w lesie koło Rychnowa (powiat ostródzki). >>> Więcej!


 
Galeria zdjęć (15): Węże znalezione w pociągu
fot. Zbigniew Woźniak
Węże znalezione w pociąguWęże znalezione w pociąguWęże znalezione w pociąguWęże znalezione w pociągu
Węże znalezione w pociąguWęże znalezione w pociąguWęże znalezione w pociąguWęże znalezione w pociągu
Węże znalezione w pociąguWęże znalezione w pociąguWęże znalezione w pociąguWęże znalezione w pociągu
Węże znalezione w pociąguWęże znalezione w pociąguWęże znalezione w pociągu

Dodaj komentarz

Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
oceń artykuł:
( 5 )      znakomity :)